Eddig csak sejthettük, milyen bonyolult agyi funkciók összhatása marad ki, ha nem írunk kézzel, és ez milyen káros következményekhez vezethet, nemcsak egészségünk, hanem a személyiségfejlődés és az interperszonális kommunikáció, a valós kapcsolódások tekintetében is. Arról nem is beszélve, hogy kézírásunk olyan, mint az ujjlenyomat: az identitásunk tükre. Most pedig itt van a tudományos bizonyíték is arra, hogyan "fejleszti" vissza az agyunkat az állandó, merev kéztartású billentyűhasználat (ld. link a poszt végén)
(fotó: freepik, selective closeup shot person taking notes off book.jpg)
Semmi gond a pötyögéssel és a technológiai újításokkal. Sőt, megkönnyíthetik, felgyorsíthatják az életünket. Pontosan ezek miatt kell figyelni az egyensúlyra, nehogy "elbutuljunk", és hogy le tudjunk lassulni néha, különben minden téren túlpörgünk.
Használjuk a billentyűzetet és a kezünket is, ne hagyjuk, hogy a kézírás eltűnjön - és vele együtt az egyedi, megismételhetetlen, és főleg igazi “nyomunk”, amit csak mi vagyunk képesek létrehozni. Az sem baj, ha nem tetszik magunknak az írásunk, de részünk, mesél rólunk, és fejleszthető, mint minden más. Elengedhetetlen a komplex önismerethez!
Nosce te ipsum - and be the best version of yourself.
Segíthetek benne!
Ha tetszett a cikk, a lenti gombok segítségével meg tudod osztani, hogy másokhoz is eljusson (köszönöm!). Ha pedig like-olod a FB oldalam, további ismeretekhez juthatsz a pszichológia és coaching kapcsolódási pontjairól.
Szeretettel várlak!
További információkat rólam a fenti Welcome-on keresztül is olvashatsz :)
Bécsi Szilvia
Comments